KONTAKTY

EAS Opava s.r.o.
Krnovská 691/169
747 07, OPAVA
tel: +420 603517588
info@hifiopava.cz
EAS Opava s.r.o., C 38884 vedená u Krajského soudu

CABASSE

Řadit podle 
Výrobce  

novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


O značce Cabasse

"Live sound emotions." - slogan společnosti Cabasse France přesně vystihuje záměr, který se konstruktéři této značky snaží již desítky let naplňovat.

Reproduktorová soustava má být především dokonalým nástrojem pro přenesení ohromujících zážitků z živých vystoupení umělců do domácího prostředí. Právě tento přístup dal vzniknout mnoha legendám na poli domácí reprodukce, připomeňme například modely Atlantis, Adriatis, Brigantin nebo Albatros.

Ve své době představovali tyto reproduktory to nejlepší z nejlepšího v celosvětovém měřítku a také současná produkce dokazuje, že originální přístup k návrhu a konstrukci je tou správnou cestou jak na náročném globálním trhu obstát na výbornou.


Mezi stěžejní data společnosti Cabasse patří rok 1952, ve kterém se hluboká znalost konstrukční problematiky a láska k hudbě promítla u mladého technika Georgese Cabasse do konstrukce prvních akustických reproduktorů v Evropě, přesně navržených pro potřeby multikanálového kina Grand Rex v Paříži.

Právě filmový zvuk stál jako první u myšlenky podrobněji se zabývat konstrukcí reproduktorových soustav, zejména proto, že svým původním zaměstnáním byl Georges Cabasse asistentem uznávaného filmového režiséra René Claira.

Pokud se podíváme ještě hlouběji do historie značky, zjistíme, že rodinná záliba v hudbě měla hmatatelné výsledky již v roce 1740, kdy spatřili světlo světa první housle a violy s logem Cabasse.

Není na světě mnoho těch, kteří mohou s klidem říci, že při konstrukci svých reproduktorů využívají poznatků shromažďovaných a předávaných z otce na syna již bezmála 265 let. Pohled od zmiňovaných houslí je zajímavý také tím, že se striktně neopírá o přesná technická data, laboratorní měření, impedanční charakteristiky atd., ale přímo nás vrací k podstatě a cíli reprodukované hudby.

Využitím všech těchto nejmodernějších technologických postupů, bezdozvukových komor a nákladných měřících přístrojů docílit emotivně krásného a silného zážitku při poslechu své oblíbené hudby nebo sledování filmu. Cabasse. Live sound emotions.

N2JkYWE1Y