Úvod »» CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC Plus


        

CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC Plus

DA převodník

novinka top produkt

 

Číslo produktu: 460
Výrobce: CAMBRIDGE AUDIO
Barevné provedení:

Vysoce kvalitní D/A převodník, vylepšená verze velmi úspěšného modelu Cambridge Audio DAC Magic využívá novou technologii ATF2 od Anagram Technologies, která převádí 16-24 bit zvuková data na 24 bit/384kHz. Další velkou změnou oproti původnímu modelu DAC Magic je i ovladač hlasitosti na čelní straně, který slouží nejen k regulaci výstupního signálu pro sluchátka, ale může být přepnut do režimu kdy ovládá variabilní nesymetrické RCA výstupy a symetrické XLR výstupy na zadním panelu a může sloužit jako předzesilovač pro přímý vstup na koncový zesilovač nebo do aktivních reprosoustav.

Díky novému algoritmu ATF2™ od Anagram Technologies DAC Magic Plus zpracuje a převzorkuje digitální signál z připojeného zařízení v rozlišení 24 bit / 384 kHz. Spolu s technologií asynchronního přenosu dat přes USB se tento algoritmus podílí na výrazné redukci jitteru. DacMagic Plus podporuje digitální hudbu ve všech formátech, včetně dat v rozlišení 24 bit / 192 kHz přes USB, takže si můžete vychutnat hudbu uloženou na Vašem počítači v HD kvalitě. A s pomocí plug-and-play bezdrátového audio přijímače BT100, můžete také přenášet hudbu z iPhonu, smartphonu, iPadu, tabletu, notebooku nebo jiného zařízení, které podporuje Bluetooth, bezdrátově. Pokud Váš přístroj podporuje high-end audio aptX CODEC, můžete z něj streamovat hudbu do převodníku DAC Magic Plus v audiofilské kvalitě. Duální topologie symetrického diferenciálního filtru s virtuální zemí - dvoupolový lineární Besselův filtr využívá vysoké dosažené vzorkovací frekvence, dvojice vysoce kvalitních převodníků DAC WM8740 v duálním diferenciálním režimu pro dosažení vynikajícího stereofonního obrazu, indikace příchozí vzorkovací frekvence 32/44.1/48/88.2/96kHz, možnost výběru digitálních filtrů s lineární fází, minimální fází a strmý filtr, všechny je možné volit podle individuálních požadavků na poslech, možnost výběru fáze mezi invertujícím nebo neinvertujícím vstupem umožňuje korigovat možné problémy nahrávek, dva vstupy, oba s SPDIF a Toslink zásuvkami umožňují připojit širokou škálu digitálních zdrojů, USB vstup se připojuje přímo k počítači a bez nutnosti instalace ovladačů se chová jako velmi kvalitní DAC/zvuková karta, poskytující skutečnou Hi-Fi kvalitu reprodukce z osobního počítače nebo média PC, nesymetrické a symetrické XLR analogové audio výstupy, digitální výstupy (SPDIF a Toslink současně) průchozí přes vybraný zdroj pro účely nahrávání, masivní hliníkový přední panel a zcela nové mimořádně pevné akusticky tlumené šasi, možnost uložení horizontálně (s použitím čtyř gumových nožiček) nebo vertikálně (pomocí gumové nohy).

DAC Magic Plus nabízí cenově dostupnou a vysoce efektivní možnost jak zdokonalit zvuk z digitálních zdrojů - PC, Mac, síťový hudební přehrávač, digitální dokovací stanice pro iPod, herní konzola nebo jakékoliv jiné zařízení s digitálním zvukovým výstupem. Digitální ukládání hudby má obrovské výhody, pokud jde o kapacitu a okamžitý přístup, ale také vyžaduje, aby byl signál převeden do analogové formy před tím, než může být zesílen a dodán do reprosoustav. Přidaná hodnota převodníku DAC Magic Plus je v přímém přenosu digitálního audio signálu z libovolného podporovaného zařízení a použití daleko dokonalejšího digitálně analogového konverzního procesu. DAC Magic Plus bezprostředně zvyšuje čistotu, živost a dynamiku reprodukce veškeré digitální hudby a se svým ATF2™ procesem převzorkování výrazně vylepšuje kvalitu komprimované hudby. Díky různým jednoduchým způsobům připojení, jako jsou S/PDIF, Toslink a USB vstupy, lze přístroj nastavit během několika sekund. Nebudete věřit vlastním uším! Název asynchronní technologie pro převzorkování časově proměnlivou filtrací (ATF2™) zní možná trochu složitě, ale její přednosti jsou při poslechu okamžitě patrné. V podstatě převádí 16-24 bitová audio data na 24 bitová/384kHz, takže z komprimovaného hudebního materiálu uslyšíte mnohem víc. Mezitím 32-bitový digitální signálový procesor (DSP), vyhlazuje jitter - záludný vedlejší efekt přehrávání hudby z hard-diskových zařízení, jako jsou osobní počítače a notebooky. Varianty provedení - černá / stříbrná.

 

Specifikace
Duální D/A převodníky Wolfson WM8740
Nová technologie Anagram Technologies ATF2 24-bit/384kHz audio převzorkování / redukce jitteru
Volitelný digitální Preamp mód umožňující propojení přímo do výkonového zesilovače nebo aktivních reprosoustav
Asynchronní USB přenos zajišťující co nejnižší jitter.
Kmitočtový rozsah 20 Hz - 20 kHz (+/- 0,1 dB)
Celkové harmonické zkreslení <0,001 % (1kHz -10dBFs)
Odstup signál/šum -112 dBr
Vstupy: USB, 2 x 2 digitální (koaxiální / optický)
Výstupy linkový, symetrický XLR, digitální koaxiální a optický
Příkon 12 W
Rozměry (š x v x h) 215 x 52 x 191 mm
Hmotnost 1,2 kg
Barevné provedení: černá, stříbrná

Sluchátkový výstup:
Doporučená impedance sluchátek mezi 32 až 600 Ohmy.
Kmitočtový rozsah 20 Hz - 100 kHz
Odstup signál/šum -111 dBrA

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Osvietenie
MUDr.Pedro Durana
09.02.2014 16:21
img
o com je hudba
MUDr.Pedro Durana
09.02.2014 16:34
imgimg
Re: o com je hudba
VB
02.08.2016 15:19
imgimg
Re: o com je hudba
VB
02.08.2016 15:18
Njk4ZDI