Sumiko Subwoofer

Nejmladší značka společnosti Fine Sounds Group, sdružující pod svými „křídly“ audiofilské veřejnosti známé firmy Audio Research, McIntosh,Sonus faber, Sumiko a Wadia, byla prezentována veřejnosti teprve v roce 2014 na High-End Show v Mnichově. Nová řada subwooferů představuje syntézu technologického vývoje uvnitř skupiny Fine Sounds. Logicky navazuje na sortiment renomovaného výrobce reprosoustav firmy Sonus faber a více než 20 let zkušeností americké distribuce Sumiko.

Za více než třicet let své existence Sonus faber navrhl a vyrobil některé z nejlepších a nejkrásnějších repro-duktorových soustav, jaké kdy byly vytvořeny. Nabídnul zákazníkům širokou škálu modelů, od krásných kompaktních monitorů až po velké referenční reprosoustavy. Dlouho však potřeboval doplnit sortiment o aktivní subwoofery odpovídající kvality.

Své rozsáhlé znalosti o konstrukci reprosoustav aplikovali konstruktéři firmy Sonus faber právě na Sumiko subwoofery, s cílem poskytnout mimořádně kvalitní subwoofery k jakémukoliv systému, zajišťující precizní reprodukci hlubokých basů s dostatečnou rezervou výkonu, vysokou přesností a věrností.

Tohoto cíle bylo dosaženo použitím nejlepších technologií, například uplatněním principu fázového závěsu, který garantuje naprostou shodu mezi fází (a tudíž i frekvencí) signálu na vstupu a na výstupu subwooferu.         A samozřejmě také použitím na „míru“ navržených měničů a vysoce kvalitních součástek.

Elegantní design subwooferů Sumiko, s čistými, hladkými liniemi, byl vyvinut v Itálii ve firemním designérském středisku, stejně jako jejich mechanická konstrukce. Výroba probíhá v Číně, na základě zkušeností se soustavami Sonus Faber Venere.

Řadu subwooferů Sumiko, tvoří zatím tři základní modely, S.0, S.5 a S.9, s různými rozměry a výkonem, tak aby mohly být integrovány do každé místnosti a byly schopny se perfektně přizpůsobit nejen komponentům skupiny Fine Sounds, ale i všem ostatním hudebním a video systémům.

 


NjllMGUwY