Úvod »CAMBRIDGE AUDIO»CX Series » CAMBRIDGE AUDIO CX 60 silver/black


        

CAMBRIDGE AUDIO CX 60 silver/black

Integrovaný zesilovač

 

Číslo produktu: 470
Barevné provedení:

Integrovaný zesilovač CAMBRIDGE CXA60

Výchozí model zesilovačů řady CX zdědil kvalitu a poctivou konstrukci po svých "rodičích", včetně dostatečně dimenzovaného napájení a použití toroidního transformátoru s nízkým rozptylem elektromagnetického pole. Větší pozornost však byla věnována kvalitě integrovaného D/A převodníku. CXA60 je výkonný zesilovač třídy AB, s analogovými i digitálními vstupy a sluchátkovým výstupem.

  • Výstupní výkon: 2 x 60 W (8 ohmů), 2 x 90 W (4 ohmy)
  • Kmitočtový rozsah: 5 – 60 000 Hz (+/-1 dB)
  • D/A převodník: Wolfson WM8728
  • Analogové vstupy: 4 x nesymetrický (RCA), 1 x 3,5 mm MP3 (na čelním panelu)
  • Digitální audio vstupy: 1 x S/PDIF coaxiální, 2 x TOSLINK optický, Bluetooth pomocí BT100
  • Výstupy: repro A + B, 3,5 mm sluchátkový, Preamp a výstup pro subwoofer

CAMBRIDGE CX BOŘÍ HRANICE DIGITÁLNÍHO AUDIA

Nejúspěšnější a největší britský výrobce audiotechniky, firma Cambridge Audio, uvádí na trh zcela novou řadou produktů s jednoduchým označením CX, u které se rozhodl přejít na zkrácený název Cambridge a lehce inovovat logo.

Přístroje svou pozicí v portfoliu výrobce navazují na úspěšnou skupinu komponentů řady azur (s výjimkou nejvyšší osmičkové řady, která zůstává v nabídce Cambridge Audio nadále) a přináší výraznou inovaci vzhledu, který působí modernějším dojmem, než tradiční vizáž zavedených předchůdců. U nových zesilovačů řady CX se konstruktéři zaměřili na vylepšení digitální konektivity, proto dostaly do vínku podstatně lepší D/A převodníky, než měli jejich starší sourozenci, takže připojení digitálního zdroje audio obsahu přímo k zesilovači již není třeba považovat za provizorní řešení. I když zařazení síťového přehrávače do sestavy, osazeného zdvojenými převodníky, výslednou kvalitu reprodukce posune samozřejmě ještě o něco výš. Filozofii komponentů schopných kvalitně přijímat digitální audiodata dokládá také zařazení kvalitního CD transportu do kolekce nových přístrojů Cambridge řady CX, který nahrazuje tradiční CD přehrávač.

Všechny přístroje jsou dodávány v černé nebo stříbrné povrchové úpravě, s čelními panely z kartáčovaného hliníku.

 

YWQ4ZTU4M