Úvod »» Marantz NA 8005


        

Marantz NA 8005

Síťový audio přehrávač

 

Číslo produktu: 480
Výrobce: MARANTZ

NA 8005

Ať už je vaše hudby uložena kdekoli, nyní si ji můžete vychutnat v krystalické čistotě, protože síťový přehrávač NA8005 s USB-DAC je možné připojit prakticky k čemukoli-k PC, k externímu HDD, vašemu NAS úložišti stejně jako k internetovým rádiím a hudební službě Spotify Connect. Navíc vestavěný DAC režim umožňuje připojit i optický a koaxiální kabel, nejen obligátní USB-B a vy tedy můžete použít vysoce kvalitní převodník a výstupní obvody HDAM-SA2 pro reprodukci např. z PC.

Přehrávač se chová jako externí zvuková karta pro PC a USB-B port pracuje v asynchronním režimu, a to i s podporou DSD 2.4MHz  a 5.6MHz. To je dnes asi nejpřímější cesta k  excelentnímu podání zvuku s vysokým rozlišením, včetně FLAC a DSD.

Třešničkou na dortu pak zůstává Airplay, který umožní přehrávat pohodlně přímo z vašeho Apple zařízení. Vzhledem k rozsahu funkcí a podporovaných formátů lze říci, že tento přístroj  je v současné době téměř přeborníkem v univerzalitě. Ovládání pomocí volných aplikací pro Android a Apple produkty je pak stejně intuitivní a jednoduché, jako pohodlné.

 

NA8005 je vybavený ethernetovým portem pro přímé připojení do sítě a vy tedy můžete přistupovat k tisícům internetových rádií asložkám sdíleným na domácím úložišti a v neposlední řadě také ke službě Spotify connect. Současně je také vybavený funkcí Airplay amajitelé jablečných zařízení mohou nerušeně streamovat obsah své iTunes knihovny nebo přímo z iPadů, iPhonů atp. Díky certifikaci DLNAsoučasně není problém připojení k domácím úložištím typu NAS a přehrávat bezpočet rozličných kodeků (MP3, WMA,WAV, MPEG-4 AAC,FLAC, ALAC, ale i FLAC HD 192kHz/24bit a WAV 192kHz/24bit) a to včetně nepřerušovaného poslechu Gapless, důležitého především proreprodukci živých vystoupení.USB konektory na předním a zadním panelu dále rozšiřují univerzální vlastnosti tohoto zařízení a dovolí uživateli vychutnat své oblíbenénahrávky v dosud nepoznané kvalitě. Přední USB-A port je otevřený pro MP3 přehrávače a USB paměti. Ovšem KVALITU nabízí předevšímten zadní, toto USB-B je určeno k připojení počítače s hudebními složkami a současně k mnoha službám pro přehrávání filmů a hudby.Tyto budou díky skutečně kvalitnímu zpracování signálu v NA8005 hrát v dosud nepoznané kvalitě. PC rozpozná přehrávač jako externízvukovou kartu a díky tomu je možné obejít veškerou jeho potenciálně nekvalitní výstupní elektroniku. V tuto chvíli lze přehrávatjakýkoli formát pomocí přehrávače médií v počítači a zpracovávat jej v NA8005, a to včetně DSD, nativního formátu SACD, a to v 2.8nebo 5.6MHz rozlišen í. To je v současnosti asi nejpřímější cesta k plné kvalitě zvuku i v případě reprodukce z PC.Ať už je hudba uložená kdekoli, posluchač si ji vždy mohou vychutnat v maximální kvalitě díky prvotřídnímu D/A převodníku a mimořádnékvalitě výstupních obvodů. Audio obvody využívasjí předností patentovaného obvodu HDAM a HDAM-SA2 v hybridní konfiguraci prodosažení nižší úrovně šumu a vyšší rychlosti. Inženýři Marantz věnovali mimořádnou pozornost především reprodukci hudebních detailů avykreslení prostoru použitím důkladné izolace a filtraci ruchů a chyb přicházejících z počítače. Uvedením nového modelu NA8005 vytváříMarantz další historický milník, není totiž jen mimořádně univerzální, ale současně velmi jednoduše obsluhovatelný díky velkému displejinebo Marantz Remote App pro Apple a Android. Tento síťový přehrávač perfektně doplní již uvedenou řadu PM8005 zesilovače a SA8005CD/SACD přehrávače.

 

Streaming zvuku z počítače o
Provozní režim D/A převodníku: USB typu B / koaxiální / optický o / o / o
Asynchronous mode rear USB o
USB-B DSD Audio Streaming (DoP) o (DSD2.8 / DSD5.6)
Ground isolator for DAC Mode operation o
Internetový rozhlas o
AirPlay music streaming o
vTuner / Spotify* / last.fm* o / o (Spotify Connect) / -
USB Audio (Front ) / Made for iPod / Made for iPhone o / o / o
Certifikace DLNA o (v1.5)
Lossy formats: MP3 / WMA / AAC o / o / o
Lossless formats: FLAC HD 192/24 / ALAC 96/24 / WAV 192/24 o / o / o
Verze HDAM HDAM + HDAM SA2
Napájecí transformátor: toroidní / EL - / o (shielded)
Audio součásti vysoké kvality o
Součásti na míru o
Symetrické uspořádání obvodu o
Gapless Playback o (FLAC, WAV)
Remote App iDevice/Android

 

D/A převodník Multi-bit, Delta-Sigma
Integrovaný obvod D/A převodníku CS4398
Digitální filtr CS4398
Tvarovač šumu CS4398
Filtrační stupeň se spodní propustí HDAM SA2
Výstupní oddělovač HDAM SA2
Sluchátkový zesilovač HDAM SA2

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

NDJhZGM4O